Telefonlarymyz
tr en

Sorularınızı Cevaplıyoruz

Emre Kagnici - 13 Nisan 2016 Çarşamba 23:37

Selamlar markette 1 lt ceviz yaginin fiyati 50 tl civarindayken sizin urettiginiz ceviz yagi 250 tl benim merak ettigim bu fark nereden geliyor? Cevaplarsaniz sevinirim.yoksa ucuz diye kalitesiz gida almak istemem.iyi aksamlar

Cevaplayan oneva - 14 Nisan 2016 Perşembe 10:07

Merhaba Emre Bey,

Öncelikle hassasiyetinize ve sorgulamalarınıza gerçekten teşekkür ederiz.Bizim hedef müşterilerimizde aradığımız,ihtiyacımız olan profili yansıtıyorsunuz.

Aslında (söz konusu yağ %100 saf ve gerçek soğuk pres olduğu iddiasında ise) 50 tl/lt fiyatı sorgulanması gereken bir fiyat. Temiz İç ceviz fiyatının toptanda 30-35 tl olduğu düşünüldüğünde sadece hammadde maliyeti 60-70 tl/kg yi bulan bir maliyet unsuru görebilirsiniz. Bu ürünün ambalaj ve tedarik zincirlerindeki karlılıklarını eklediğinizde 50 tl/lt fiyatı gerçekçi olmaktan çıkıyor.

Ayrıca gerçek soğuk pres uygulaması konvensiyonel solvent ekstraksiyon yağ üretimi gibi değildir. Damla damla üretim söz konusudur. Bu da hem enerji hem yatırım, hem de lt başına düşen personel maliyetini olumsuz etkileyen bir durumdur.

Yağlar arasındaki uçurum farklılık laboratuar şartlarında kolayca anlaşılacak bir durumdur. Bununla beraber; söz konusu 50 tl/lt yağ ve bizim yağdan tatmanız durumunda dahi fark hemen kendini gösterir. Bizim yağımıza bandırılan bir parça ekmeğin cevize dönüştüğünü göreceksiniz.

Her türlü yapıcı eleştirinizi ve sorgularınızı bekleriz.

Saygılarımızla

Neriman OKOL - 23 Şubat 2015 Pazartesi 06:54

İyi günler dilerim. Ben hindistan cevizi, aspir tohumu, kayısı Çekirdeği, keten tohumu ve üzüm çekirdeği yağlarını birlikte içiyorum bir zararı olurmu?

Cevaplayan oneva - 24 Şubat 2015 Salı 16:44

Sayın Neriman Okol,


Her ne kadar soğuk pres yağlar; yanlış ellerde yanlış yöntemle üretilmesi ve yanlış sunum yapılması sebebiyle Türkiye pazarında ilaç gibi algılansa da bu durum böyle değildir,olmamalıdır. 

Bizim yağlarımız tamamen soğuk pres yöntemiyle, katkı koruyucu kimyasal uygulama görmemiş naturel bitkisel yağlardır. Bu sebeple zarar görmeniz söz konusu olmaz. 

Ancak, nadiren bazı tohumların özündeki biokimya yapıları sebebiyle birbirinin faydasını engellemeleri sözkonusu olabilir. Sizin kullandığınız yağlarla ilgili böyle bir bilgiye de ulaşmış değiliz. Sağlıkla tüketmenizi dileriz.

Saygılarımızla,
 

Not: Üzüm çekirdeği yağını en önemli özelliği kan değerlerinin düşme hallerinde gösterdiği olumlu etkidir. Üç aylık periyotlarla kan tahlili yaptırmanızı öneririz. Demirin aşırı yükselmesi de ayrı bir problem olacaktır.
 

Husniye K. - 19 Ocak 2015 Pazartesi 19:21

1982 yilindan beri sedef hastasiyim.Gerek tibbi gerek bitkisel hemen tum urunleri kullandim.Tabi gecici cozumlere ulastim.Corekotu yagini bir arkadasimin tavsiyesi ile aldim ama icmekte cok zorlaniyorum.Sadece sedefli bolumlere sursem etkisi olur mu?Tesekkur ediyorum.

Cevaplayan oneva - 18 Şubat 2015 Çarsamba 21:07

 Merhaba Hüsniye Hanım ,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunmak istiyorum.

Kullandığınız Çörek otu yağı muhtemelen bizim ürünümüz değil. Zira; pazarda diğer markalar sıkım öncesi yüksek ısıda kavurarak sıkım işlemi yapıyorlar. Tabi burada hammaddenin kalitesi de çok önemli. Bizim ürünümüzü temin edebilirseniz içiminin çok rahat olduğunu göreceksiniz.

Cildinize sürebilirsiniz,ancak; içmeniz gerçekten önemli. Sedef hastalığı ,içerdeki bir sıkıntının dışa vurumu olarak da yorumlanabilir. Bu konuda Prof İbrahim Saraçoğlu’nun programlarını takip etmenizi öneririm.

Saygılarımızla,

Yakup Albayrak

Merve S - 10 Aralık 2014 Çarsamba 13:14

Merhaba, arkadasim hindistan cevizi yaginizi aldi ve kati haldeydi ben de aldim fakat benimki sivi formda acaba bozuk mudur ya da neden bu sekilde?

Cevaplayan oneva - 17 Aralık 2014 Çarsamba 09:49

Sayın Merve S.

Hindistan cevizi yağı 13° nin altında katı ve üstünde ise sıvı haldedir. Katı halde iken avcunuzun içine aldığınızda hızlı bir şekilde hal değiştirdiğini de görebilirsiniz. Buzdolabına bırakılan hindistan cevizi yağı kas katı kesilir ve ancak kazıyarak yağı çıkarabilirsiniz. Işık görmecek ve kapağından hava almayacak şekilde kapalı bir dolapta saklamanızı öneririz. 

Saygılarımızla 

 


Soru Sormak İçin Tıklayın
Online SatýþGörüş ÖneriKargom NeredeFabrikamýzdan GörüntülerSatýþ NoktalarýmýzSoru-Cevap